Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Vendosja e Capslock, Numlock dhe Scroll Lock

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 23
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: Vendosja e Capslock, Numlock dhe Scroll Lock   Thu Jun 04, 2009 10:04 pm

Vendosja e Capslock, Numlock dhe Scroll Lock
Nëse dëshironi qe kur të ndezni kompjuterin tuaj, te keni aktiv njërin nga këta çelësa, atëherë vetëm veproni si mëposhtë.

1.Start Regedit
2.Shko tek HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Keyboard
3.Hap InitialKeyboardIndicators
4.Ndrysho vlerën në njërin nga këta numëra
5.
Kodi:


0– Të gjithë çelësat joaktiv
1 - Caps Lock aktiv
2 - Num Lock aktiv
3 - Caps Lock dhe Num Lock aktiv
4 - Scroll Lock aktiv
5 - Caps Lock dhe Scroll Lock aktiv
6 - Num Lock dhe Scroll Lock aktiv
7 - Caps Lock, Num Lock, dhe Scroll Lock aktiv
6.Bejani Log off kompjuterit dhe kthehuni prapa përseri për të pare nëse funksionon apo jo. Ose Restart
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Vendosja e Capslock, Numlock dhe Scroll Lock
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: