ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi

Join date : 24/03/2009
Age : 32
Location : Kosova, Prishtin

Shqipëria shet lojën në minutat shtesë Empty
MesazhTitulli: Shqipëria shet lojën në minutat shtesë   Shqipëria shet lojën në minutat shtesë EmptySun Jun 07, 2009 2:20 pm

Shqipëria shet lojën në minutat shtesë Flamuri

[b]Takimi i zhvilluar të shtunën mbrëma në stadiumin "Qemal Stafa", ndërmjet Shqipërisë dhe Portugalisë, ka përfunduar me fitoren e përfaqësueses mysafire me rezultat prej 2-1.

Ndeshja kualifikuese e grupit të Parë për Kampionatin Botëror 2010, ishte një përballje e cila Shqipërisë i nevojitej vetëm për statistika dhe për prestigj, ndërkohë që kjo ndeshje ishte vitale për Portugalinë, pasi që vetëm fitorja mbante gjallë shpresat për të udhëtuar në Afrikën e Jugut.

Në minutat shtesë të lojës shihet qartë që Kombëtarja Shqiptare nuk angazhohej për të ndalur një gjysmë sulm, i cili ashiqare shihej se loja ishte e shitur.

Të paktën Kombëtarja Shqiptare është dashur të ketë pak gjak shqiptari dhe që mos t`i zhgënjej prapë tifozët. [/b]