Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si Te Krijojm Nje Virus Te Thjesht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Si Te Krijojm Nje Virus Te Thjesht   Fri Mar 27, 2009 12:42 pm

Shkojmë...

Hapim Notepad dhe shkruajmë këtë:

shutdown -s -t 240 -c "Këtu komenti juaj"

Zgjedhni tek File Type : All file type dhe ruani Emri.bat pra me prapashtesën bat

Pas aktivizimit të ktij virusi kompjuteri do të fiket brenda 4 minutash apo 240 sekonda.

Nëse e aktivizoni ne PC tuaj atëherë shkoni ne Start > Run dhe shkruani shutdown -a ose nëse nuk funksionon kështu shkoni Start > Run > Cmd dhe jepni commanden shutdown -a
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Si Te Krijojm Nje Virus Te Thjesht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: