Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si me hap host .co.cc

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Armend
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 433
Poenat e Antarit : 1591
Thanks : 16
Join date : 24/03/2009
Age : 26
Location : Kosova, Prishtin

MesazhTitulli: Si me hap host .co.cc   Sun May 24, 2009 8:11 am

Hapi i pare:
Shkojme www.co.cc edhe hapim nje account te ri, pasi ta kemi hapur accountin hyme me accounin tone.
Marim pra domainin free qe osht dhe klikojme setup..
This image has been resized.Click to view original image

Pastaj na paraqiten tri opcione ne shkojme tek Manage DNS, dhe tek Name server ni e bojm dns1.000webhost.com dhe tek name server 2 e bojm dns2.000webhost.com

Pastaj vjen ky mesazh, dhe ne duhet te presim 48 ore sa te konfigurohet dhe aktivizohet domaini.

Shkojme ne www.000webhost.com pastaj order now dhe tek i want to host my own domain e shkruajm ate hostin qe e kemi ber tek www.co.cc
This image has been resized.Click to view original image

Nese aty thote se eshte krijuar gjithqka ne rregull, duhet pritur 1 ose 2 dite per tu kompletuar..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://drenica.albanianforum.net
 
Si me hap host .co.cc
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: