Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ndrroje Lokacionin My Documents

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KAPITEN|
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Numri i postimeve : 451
Poenat e Antarit : 1284
Thanks : 3
Join date : 04/06/2009
Age : 23
Location : Fushë Kosova

MesazhTitulli: Ndrroje Lokacionin My Documents   Thu Jun 04, 2009 10:02 pm

Ndërrimi i lokacionit të follderit “My Documents”
Kur instalohet sistemi operativ, follderi “My Documents” ka si lokacion (target) diskun C, pra nëse vendosni aty shënime, ato i keni vendosur në diksun C, dhe nëse ju duhet patjtetër të formatizoni kompjuterin tuaj, atëherë ato shënime do të humben.
Për të vendosur follderin “My Documents” në diskun D, veproni kështu:

Kodi:

1. Me tastin e athtë kliko mbi follderin “My Documents”
2. Shko Properties
3. Kliko Move
4. Zgjedh diskun ku do ta zhvendosëzh follderin “My Documents”; psh. diskun D.
5. Paraqitet një mesazh, të cilen mund ta injoroni dhe shtypni OK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Ndrroje Lokacionin My Documents
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: