Drenica Hackers GrouP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  KërkoKërko  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Fjalët më infektuese në internet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
d1zzy.
Banned
Banned
d1zzy.


Numri i postimeve : 396
Poenat e Antarit : 917
Thanks : 6
Join date : 24/04/2009
Age : 28
Location : LLap..!

Fjalët më infektuese në internet Empty
MesazhTitulli: Fjalët më infektuese në internet   Fjalët më infektuese në internet EmptySat Jun 06, 2009 6:40 pm

Fjalët më infektuese në internet F.0603123508972_m

Gjasat më të mëdha që kompjuteri juaj të infektohet me virus i keni nëse me ndonjërën prej makinave të kërkimit të internetit shkruani fjalët "Free Music Downloads", "Lyrics" dhe "Screensavers", ka tërhequr vëmendjen kompania për siguri në internet McAfee.

Në të njëjtën rast McAfee ka theksuar se fjala e fundit është më e rrezikshmja, sepse 60 për qind e rezultateve të kërkimit në vete përmbajnë kode dashakeqe. Nëse klikoni në rezultatin për kërkimin e fjalës “free”, gjasat që të infektoni kompjuterin tuaj me ndonjë virus janë 21 për qind.

McAfee ka bërë ndarjen e fjalëve të rrezikshme edhe sipas kategorive. Gjithashtu, ekziston ndarja e fjalëve infektuese sipas shteteve, sipas të cilës ndarje britanikët duhet të janë të kujdesshëm me përdorimin e fjalës "Bebo", francezët me atë "poker", derisa spanjollët me "Anatomia de grey".

Nga personat e famshëm, para të gjithëve do të iu “infektojë” Brad Pitt, kështu që zonja, kujdes kur shkruani emrin e tij në tastierë dhe në makinë kërkimi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fjalët më infektuese në internet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Internet both
» Internet explorer 7.0
» Vjen Internet Explorer 8
» Anonimiteti ne internet
» 10 gjerat e rrezikshme ne internet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: Informohu & Qendra e Forumit :: Të Fundit nga Shkenca & Teknologjija-
Kërce tek: