Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 10 gjerat e rrezikshme ne internet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
pr0xy g33k

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: 10 gjerat e rrezikshme ne internet   Sat Jun 27, 2009 1:20 am

10 gjerat e rrezikshme ne internet

...Lista jone e "10 gjerat e rrezikshme ne internet," permban rreziqet, brengat si dhe zgjidhjet ne probleme gjate shfletimit ne internet

1. Hapja e mesazheve te pranuara nga imellet te panjohura
2. Instalimi I programeve te pautorizuara
3. Ndalja e punes se mjeteve te sigurise(Firewallet , antiviruseve)
4. Hapja e HTML apo edhe gjerave te tjera te ardhrua nga te panjohurit
5. Shfletimi I webfaqeve te ndyra si ato porno dhe ato te ngjajshme me to
6. Dhenja e passwordave, numrave te sigurise se kartave tuaja apo ndonje gje e rendesishme njerezve te panjohur
7. Shfletimi I webfaqeve te panjohura
8. Shkarkimi I fajlleve te panjohura
9. Vjedhjave e sigurise se webfaqeve dhe regjistrimi ne webfaqe te pasigurta
10. Folja ne chate te ndryshme me njerez te panjohur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
10 gjerat e rrezikshme ne internet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: