Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pastrimi i USB-s Nga Virus Data WinFile.

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Gjergjinho_St
Moderator
Moderator


Numri i postimeve : 226
Poenat e Antarit : 809
Thanks : 1
Join date : 24/05/2009
Age : 25
Location : St' City-Kosova

MesazhTitulli: Pastrimi i USB-s Nga Virus Data WinFile.   Tue Jun 09, 2009 3:17 pm

1. Se pari e kyçim usb ne kompjuter edhe hyjme ne usb dhe shkojme dhe e bejme Kerko (Search)
2. Kerko te gjitha filet dhe dosjet (Search all files and folders)
3. Ne shiritin e kerkimit e shkruan .exe

4. Te paraqiten te gjitha filet apo programet egzekutive

5. I kerkon dosjet (folderet),winfile,data me .exe dhe i zgjedhe (Selekton)

6. I pastron duke i fshire (Delete) ,por duhet qe para se t'ia beni Delete te keni te zgjedhur (selektuar) vetem dosjet (folderet),winfile,data me .exe

Kaq kishte pastrimi i nje USB-je nga viruset, perveq kesaj u kisha keshillu me e bo scan edhe me Anti virus qe perdorni met mira..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.denica-hg.tk
 
Pastrimi i USB-s Nga Virus Data WinFile.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: