Drenica Hackers GrouP

Drenica Hackers Group
 
ForumForum  Drenica-HackersDrenica-Hackers  PytësoriPytësori  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Si me rrit shpejtsin e downloadit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
pr0xy g33k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 85
Poenat e Antarit : 243
Thanks : 1
Join date : 26/06/2009
Age : 22
Location : macedonian

MesazhTitulli: Si me rrit shpejtsin e downloadit   Sun Jun 28, 2009 12:10 am

Si me rrit shpejtsin e downloadit
Fillojm

Start - run - gpedit.msc
te Computer Configuration - shkojm - Adiministrative Templates
Network - QoS Packet Scheduler
klikoni 2 here mbi Limit reservable bandwith
aktivizojm aty Enabled edhe e bojm aty 100 (max.) edhe klikojm Apply
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si me rrit shpejtsin e downloadit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mimoza Dajçi:DUA TË RRIT NDJESHMËRINË PËR FATIN E NJERIUT TË KOSOVËS NË PËRDITSHMËRI DHE ARDHMËRI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Drenica Hackers GrouP  :: INFORMATIKA :: Tutoriale/Mësime-
Kërce tek: